Szukaj

Odbierz prezent

Zapisz się na newsletter i pobierz mini poradnik

10 zasad pięknego, młodego wyglądu, które możesz zastosować od razu

Pobierz teraz

Ajurweda

w trosce o Twój organizm

Szybkie tempo życia, ciągły pośpiech i nieustanny stres to dla wielu nieodłączne składniki współczesnej normalności. W codziennym zabieganiu często zapominamy o trosce o siebie. Niestety, takie podejście odzwierciedla się w naszym wyglądzie i samopoczuciu. Satysfakcja z życia spada, odczuwamy ciągłe zmęczenia, a odnalezienie w sobie energii do działania staje się coraz trudniejsze. Ucząc ajurwedy, zmieniam ten stan rzeczy. Chcę pomóc również Tobie.

Czym jest AJURWEDA?

Ajurweda to najstarsza medycyna świata wywodząca się z Indii, która liczy sobie ponad 5000 lat istnienia. Jest matką wszelkich sztuk leczenia. To od niej wywodzi się m.in. medycyna chińska, homeopatia czy nawet medycyna współczesna. Ajurweda to przede wszystkim sztuka życia dążąca do zachowania równowagi pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Tak szerokie, holistyczne podejście do człowieka nie tylko pomaga w zachowaniu zdrowia ciała, ale również dba o umysł i sferę duchową.

Medycyna ajurwedyjska to system leczenia polegający na wprowadzaniu zmian w stylu życia, diecie i aktywności fizycznej. Opiera się na ziołolecznictwie, zabiegach na ciało, ćwiczeniach oddechowych oraz praktykach medytacyjnych.

Jak AJURWEDA pojmuje piękno?

Piękna kobieta to nie tylko kobieta zadbana, o zdrowej skórze i mocnych włosach, ale też silna, mądra i świadoma. Prawdziwe piękno to równowaga pomiędzy ciałem, umysłem i duszą. O takim aspekcie piękna mówi właśnie ajurweda. Piękno zewnętrzne, nie może istnieć bez wewnętrznej urody. Wygląd człowieka jest składową wielu czynników takich jak dieta, sztuka świadomego oddechu, ćwiczenia, medytacja, masaże i zabiegi pielęgnacyjne. Jest jeszcze jeden bardzo ważny składnik, który świetnie opisuje pewne hinduskie powiedzenie “jeśli nie ma piękna w sercu, nie będzie go i na twarzy”.

W jaki sposób zasady AJURWEDY pomagają w osiągnięciu piękna?

Dzięki poznaniu prostych zasad ajurwedy i wdrożeniu w życie odpowiedniej diety dopasowanej do Twojej konstutucji, tzw. doszy, poznaniu rutyny dnia codziennego, stosowaniu odpowiednich ziół, technik oddechowych i relaksacyjnych oraz prostych ćwiczeń twarzy, osiągniesz stan równowagi organizmu. Przywrócisz mu naturalny rytm oraz uzyskasz młodszy, promienny wygląd. Bez zewnętrznej, sztucznej ingerencji w Twoje ciało.

Warsztaty piękna wg ajurwedy

 • ajurwedyjskim pojęciu piękna

 • podziale na typy metaboliczne wg ajurwedy (tzw. dosze)

 • znaczeniu i podstawach prawidłowego odżywiania

 • pielęgnacji ciała i rutynie wg ajurwedy

 • technikach relaksacyjnych i świadomym oddechu

 • automasażu twarzy

 • podstawowej jodze twarzy

 • sposobach robienia domowych kosmetyków z kuchennych zapasów

Na warsztatach piękna wg ajurwedy dowiesz się o tym.

FAQ Ajurwedy

 • Rezultaty ajurwedy – po jakim czasie?

  Pierwsze zmiany w samopoczuciu poczujesz już po kilku dniach, natomiast te odzwierciedlające się w wyglądzie widoczne są zazwyczaj po 2-4 tygodniach.

 • Warsztaty ajurwedy – dla kogo?

  Dla wszystkich, którzy chcą poczuć się lepiej, przywrócić siły witalne organizmu, spowolnić procesy starzenia, uwolnić się od permanentnego zmęczenia i wyglądać młodziej. Nikt nie jest za młody lub za stary, ponieważ na pomoc dla swojego organizmu każdy czas jest dobry.

Poznaj swoją dosze - test

VATAPITTAKAPHA
Budowa ciała
Waga
Skóra
Włosy
Zęby
Paznokcie
Oczy
Apetyt
Jedzenie
Pragnienie
Wydalanie
Oddawanie moczu
Pocenie się
Puls
Krążenie krwi
Stawy
Mowa
Libido
Odporność
Aktywność
Wytrzymałość
Umysł
Pamięć
Rutyna
Wiara
Opinie/nastroje
Emocje
Finanse
Hobby
Kreatywność
Wrażliwość
Sen/Sny
Temperament
SUMA

W jaki sposób mogę Ci pomóc zgodnie z programem ajurwedyjskiego piękna?


Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i czasu.


Skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci wybrać
rodzaj warsztatu, kursu lub pełnej konsultacji ajurwedyjskiej.


marta@jogapiekna.com

© Copyright 2024 JOGA PIĘKNA. All rights reserved. Created by THENEWLOOK
UWAGA! Nazwa „joga piękna” jest zastrzeżona.
Wszystkie treści zawarte na stronie mają wyłącznie charakter edukacyjny, informacyjny oraz hobbistyczny. Ich celem nie jest diagnostyka, leczenie czy zapobieganie chorobom. Nie zastąpią one porady lekarskiej, o którą powinniśmy zadbać.

Koszyk

No products in the cart.

Idź do sklepu