Search

Get a gift

Subscribe to the newsletter and download the mini-tutorial

10 rules of beautiful young appearance that you can apply immediately

Download now

3 May 2019

Sleep Wrinkles

Zmarszczki senne? Nie muszą spędzać Ci snu z powiek! Sen to najlepszy sposób na wypoczętą, młodą cerę? Okazuje się, że nie do końca!

Gdy śpisz, naciskasz twarzą na poduszkę, skóra zagniata się, marszczy, rozciąga i powstają na niej zmarszczki zwane sennymi. Wszelkie pionowe linie na policzku, czole, okolicy oka czy brodzie, a także dekolcie to właśnie zmarszczki senne! Sprawdź, co możesz robić, by wygrać (nierówną dotąd walkę) ze zmarszczkami powstającymi podczas snu. Z przyjemnością dzielę się sprawdzonymi sposobami!

Zmarszczki senne – skąd się biorą?

zmarszczki od spania na boku

Istnieją różne rodzaje zmarszczek: mimiczne, posłoneczne, grawitacyjne i senne. Ten ostatni typ, nie jest tak szeroko omawiany, jak poprzednie, a wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z jego istnienia. Zmarszczki senne można rozpoznać je po tym, że są szczególnie wyraźne po przebudzeniu jako pionowe linie, bardziej zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe czy asymetria twarzy. Ucisk, który powoduje pozycja snu powoduje nie tylko marszczenie i ugniatanie skóry, ale także gorsze krążenie limfy i obrzęki. Zmarszczki senne to problem dotyczący nie tylko twarzy, ale również dekoltu i szyi – u pań śpiących na boku i na brzuchu wcześniej pojawiają się na nich mało estetyczne, pionowe linie. U młodych osób znikają one w ciągu dnia, ale z wiekiem zaczynają zaznaczać się trwalej, aż przybierają postać głębokich zmarszczek.

Akcja – aktywizacja

Wzmacnianie syntezy kolagenu to według mnie kluczowa sprawa w walce ze zmarszczkami (w ogóle, nie tylko sennymi). Wspiera ją nie tylko propagowana przeze mnie joga twarzy, ale także masaże – spróbuj, a efekty zachwycą Cię szybciej, niż się spodziewasz. Napinanie i rozluźnianie mięśni twarzy pozwoli ją lepiej dotlenić i pobudzić tkankę do naturalnych procesów regeneracyjnych. Skóra będzie lepiej ukrwiona, a fibroblasty pobudzone do wytwarzania kolagenu.

Dbaj o skórę w zgodzie z naturą

Jeśli stosujesz kosmetyki, wybieraj takie, które zawierają C i E, a także filtry UV, by „unieszkodliwić” wolne rodniki. Zainteresuj się tematem preparatów pielęgnacyjnych w wersji hand made i stawiaj na naturalne składniki aktywne. Zadbaj również o to, by Twoja dieta była bogata w najwyższej jakości produkty, pełne witamin i składników odżywczych, i dbaj o nawodnienie organizmu – to naturalna droga do zdrowej, młodej cery bez zmarszczek.

Kosmetyki na noc? Nie, dziękuję…

O nocnych rytuałach, a właściwie ograniczeniu ich do minimum pisałam już w tekście blogowym pt. „Naturalne odmładzanie w moim wykonaniu…”. Tłumaczyłam, że staram się zapewnić jej możliwość pełnego odpoczynku i regeneracji. W trakcie snu skóra nie musi chronić się przed szkodliwym wpływem środowiska, nie obciążam jej też nadmiernie kosmetykami – stawiam na naturę.

Pillow Bye Bye Wrinkles

 

sposób na zmarszczki senne

Spanie bez ruchu na plecach byłoby idealnym wyjściem? Pewnie tak, bo poduszka nie uciskałaby skóry, ale sen to czas relaksu, w którym nie kontrolujemy ciała (i bardzo dobrze – w świecie, w którym wciąż musimy coś kontrolować, niech sen będzie wolny od kontroli!). Aż 70% z nas śpi jednak na brzuchu lub boku. Dlatego postanowiłam stworzyć poduszkę, która nie będzie uciskać skóry – zapewni jej relaks, umożliwi wygodny sen, a jednocześnie chroni twarz przed sennymi zmarszczkami. Tak powstała Bye Bye Wrinkles, którą serdecznie Ci polecam.

© Copyright 2024 yoga of beauty. All rights reserved. Created by THENEWLOOK
Attention! The name "beauty yoga" is reserved.
All materials contained on the site are exclusively educational, informative and hobby-oriented. Their purpose is not to diagnose, treat, or prevent diseases. They will not replace the medical advice we need to take care of.

Cart

No products in the basket.

Go to shop