Jak powstaje lwia zmarszczka?

Za tworzenie się lwiej zmarszczki są odpowiedzialne dwa małe mięśnie zlokalizowane w okolicach brwi, od ich wewnętrznej strony. Mięśnie te są połączone jednym przyczepem z kością czaszki, a drugim ze skórą. Kiedy ulegną stałemu przykurczowi pociągają skórę, marszcząc ją właśnie między brwiami. Skóra zaczyna się „falować” i wówczas tworzą się tzw. „lwie zmarszczki”, czasem mogą być na tyle głębokie, że tworzą mocno zarysowane bruzdy.

Kontynuj czytanie

Opuchnięta twarz – co dalej?

Zastoje limfatyczne są bardzo częstym problemem wpływającym na wygląd twarzy. Spotykam tak wiele klientek z tym problem, że uważam to za jeden z istotniejszych czynników wpływających na to, co dzieje się z twarzami wraz z upływem czasu. Często dochodzi do deformacji twarzy, która przybiera postać nabrzmiałej i w żaden sposób nieprzypominającej wyglądu sprzed lat. Zobacz, co jest tego powodem i jak możesz pozbyć się opuchlizny ze swojej twarzy.

Kontynuj czytanie

Wady postawy a wygląd twarzy

Za wygląd twarzy jest odpowiedzialnych tak wiele czynników, że spokojnie można byłoby napisać na ten temat niejedną książkę. Przede wszystkim wpływa na to genetyka, styl życia, dieta, nawyki mimiczne, waga ciała, zgryz, pozycja ciała podczas snu… Jednym z najistotniejszych elementów, które determinują wygląd twarzy, jest sylwetka i to jej poświęcę ten wpis.

Kontynuj czytanie

ODBIERZ PREZENT

Zapisz się na newsletter i pobierz mini poradnik

10 zasad pięknego, młodego wyglądu, które możesz zastosować od razu

Pobierz teraz

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ