Zmarszczki senne

Zmarszczki senne

Zmarszczki senne? Nie muszą spędzać Ci snu z powiek! Sen to najlepszy sposób na wypoczętą, młodą cerę? Okazuje się, że nie do końca!

Gdy śpisz, naciskasz twarzą na poduszkę, skóra zagniata się, marszczy, rozciąga i powstają na niej zmarszczki zwane sennymi. Wszelkie pionowe linie na policzku, czole, okolicy oka czy brodzie, a także dekolcie to właśnie zmarszczki senne! Sprawdź, co możesz robić, by wygrać (nierówną dotąd walkę) ze zmarszczkami powstającymi podczas snu. Z przyjemnością dzielę się sprawdzonymi sposobami!

Skąd się biorą zmarszczki senne

 

Istnieją różne rodzaje zmarszczek: mimiczne, posłoneczne, grawitacyjne i senne. Ten ostatni typ, nie jest tak szeroko omawiany, jak poprzednie, a wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z jego istnienia. Zmarszczki senne można rozpoznać je po tym, że są szczególnie wyraźne po przebudzeniu jako pionowe linie, bardziej zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe czy asymetria twarzy. Ucisk, który powoduje pozycja snu powoduje nie tylko marszczenie i ugniatanie skóry, ale także gorsze krążenie limfy i obrzęki. Zmarszczki senne to problem dotyczący nie tylko twarzy, ale również dekoltu i szyi – u pań śpiących na boku i na brzuchu wcześniej pojawiają się na nich mało estetyczne, pionowe linie. U młodych osób znikają one w ciągu dnia, ale z wiekiem zaczynają zaznaczać się trwalej, aż przybierają postać głębokich zmarszczek.

Akcja – aktywizacja

Wzmacnianie syntezy kolagenu to według mnie kluczowa sprawa w walce ze zmarszczkami (w ogóle, nie tylko sennymi). Wspiera ją nie tylko propagowana przeze mnie joga twarzy, ale także masaże – spróbuj, a efekty zachwycą Cię szybciej, niż się spodziewasz. Napinanie i rozluźnianie mięśni twarzy pozwoli ją lepiej dotlenić i pobudzić tkankę do naturalnych procesów regeneracyjnych. Skóra będzie lepiej ukrwiona, a fibroblasty pobudzone do wytwarzania kolagenu.

Dbaj o skórę w zgodzie z naturą

Jeśli stosujesz kosmetyki, wybieraj takie, które zawierają C i E, a także filtry UV, by „unieszkodliwić” wolne rodniki. Zainteresuj się tematem preparatów pielęgnacyjnych w wersji hand made i stawiaj na naturalne składniki aktywne. Zadbaj również o to, by Twoja dieta była bogata w najwyższej jakości produkty, pełne witamin i składników odżywczych, i dbaj o nawodnienie organizmu – to naturalna droga do zdrowej, młodej cery bez zmarszczek.

Kosmetyki na noc? Nie, dziękuję…

O nocnych rytuałach, a właściwie ograniczeniu ich do minimum pisałam już w tekście blogowym pt. „Naturalne odmładzanie w moim wykonaniu…”. Tłumaczyłam, że staram się zapewnić jej możliwość pełnego odpoczynku i regeneracji. W trakcie snu skóra nie musi chronić się przed szkodliwym wpływem środowiska, nie obciążam jej też nadmiernie kosmetykami – stawiam na naturę.

Poduszka Bye Bye Wrinkles

 

Spanie bez ruchu na plecach byłoby idealnym wyjściem? Pewnie tak, bo poduszka nie uciskałaby skóry, ale sen to czas relaksu, w którym nie kontrolujemy ciała (i bardzo dobrze – w świecie, w którym wciąż musimy coś kontrolować, niech sen będzie wolny od kontroli!). Aż 70% z nas śpi jednak na brzuchu lub boku. Dlatego postanowiłam stworzyć poduszkę, która nie będzie uciskać skóry – zapewni jej relaks, umożliwi wygodny sen, a jednocześnie chroni twarz przed sennymi zmarszczkami. Tak powstała Bye Bye Wrinkles – możesz jej się przyjrzeć bliżej tutaj.

03 maja 2019